Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 06 Kwi 2020, 19:34

Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 swap- pytania sugestie 
Autor Wiadomość

Post swap- pytania sugestie
Posiadam AR 145 TD z 96 r. Autko jest w dość dobrej kondycji blacharskiej. Silnik1,9 TD uważany jest za nie zniszczalna konstrukcję, ale juz dość leciwa. Dlatego w mojej głowie narodziła sieidea swap'u na JTD wersje 140/150 KM. Planował bym kupić cały samochód z tym silnikiem (uszkodzony/anglik) i przełożyć wszystko co potrzebne.

Sam silnik powinien sie znieścic do komory.
Wiem że jest to raczej nie opłacalny projekt, ale wolę włożyć trochę pieniedzy w to, niż ładować w zwykle auto.
Proszę głównie o poradę co do przeniesienia napedu, jak rozwiązać problem zawieszenia itp. Z jakimi problemami moge sie liczyc.

pozdrawiam Michał.

Dodam że projekt jest czystą koncepcją, ale patrzać co robicie tutaj z samochodami możliwą jednak do zrealizowania.

10 Lut 2012, 19:46
Awatar użytkownika

Post Re: swap- pytania sugestie
Witam.
Nie miałem za bardzo czasu wcześniej odpisać.

Pomysł ciekawy jak najbardziej. Silnik zmieści się na 100%, a w przypadku zakupu całego auta problemy były by mniejsze.
Tak naprawdę to nie wiem jak będzie z półosiami, ponieważ nigdy nawet teoretycznie nie zastanawialiśmy się nad takim pomysłem. Na pewno trzeba by było wymienić zawieszenie, ponieważ w TD jest słabsze, jednak nie ma problemu, ponieważ była wersja 1.9 JTD, z której można zaadoptować potrzebna elementy, które będą wystarczające. Dobrym rozwiązaniem było by zakupienie Alfy 156 z tym silnikiem, ponieważ to auto ma prostszą elektronikę, którą łatwiej będzie zaadoptować do Alfy 145.
W razie jakichkolwiek pytań można pisać.

14 Lut 2012, 08:20

tak tak zawieszenie musiał by być zmienione. Czyli jest możliwość, że jeśli by przełożyc cała zaweche od 145 jtd to było by mniej problemów? np z półosiami itd. A co mi powiesz o 2.4 jtd 10v bo na forum ktos mi oferował całe auto z tym silnikiem. silnik podobno igła, chłodnice i cooler do wymiany( stłuczka) i chyba sprzegło bo szarpie przy ruszaniu. 2.4 jest chyba troszke wiekszy no i chyba duzo ciezszy od 1.9. Narazie ten czas zostawiam na przemyslenia, jak gdyby prace rusza latem. Jak jeszcze wyglada sprawa klimy, da rade jakos podpiac pod panel.

14 Lut 2012, 22:49
Awatar użytkownika

Witam ponownie.
Co do 2.4 w 145 to raczej kiepski pomysł z powodu dużych gabarytów i wagi.
Auto z takim silnikiem średnio by się prowadziło, natomiast miska praktycznie ciągnęła by się po asfalcie, ponieważ zawieszenie usiadło by strasznie.
Co do klimatyzacji, to nawet jeśli nie udało by się podłączyć pod panel, to zawsze można coś przekonstruować z dawcy. Pytanie tylko, czy auto ma klimę w tej chwili, ponieważ jeśli nie ma, to już większy problem.

15 Lut 2012, 20:20

auto ma obecnie klimę. I chciałbym żeby tak zostało. Zgadzam się co do problemów z silnikiem 2,4 wiec poszukuję dawcy z 1,9.
A jaki ( mniej wiecej) był by koszt takiej zabawy u Was - zakładając że mielibyście dawcę. Bo nie ukrywam najbardziej obawiam się całej zabawy z elektryka.

19 Lut 2012, 09:02

witam, pewnie zajęci mocno jesteście, ale ponawiam swoje pytanie o koszty takiego moda. A i nie trafił się może wam jakiś ciekawy dawca dla mojego?

04 Mar 2012, 16:30
Awatar użytkownika

Witam.
Koszt takiej operacji z częściami może wynieść 5-10 kpln.
Trudno to określić na szybko, ponieważ nie wiem za ile można kupić dawce.
Oczywiście z tych kosztów można zejść i oszczędzić sprzedając części z dawcy.

06 Mar 2012, 08:01

Miejscowość: Netherlands Antilles
And it can be paraphrased?

29 Sty 2013, 17:28
ICQ WWW

Miejscowość: Россия
Post swap pytania sugestie
Znaж siк znam, poprostu chciaіem siк od strony ¶ci¶le teoretycznej budowy tych dwуch jednostek rozeznaж ile maj± wspуlnych elementуw i czy przy ewentualnym Swapie nie musze wymieniaж wszystkiego pod mask±.

25 Sie 2013, 20:52

Post Re: swap pytania sugestie
VseZnaykaS napisał(a):
Znaж siк znam, poprostu chciaіem siк od strony ¶ci¶le teoretycznej budowy tych dwуch jednostek rozeznaж ile maj± wspуlnych elementуw i czy przy ewentualnym Swapie nie musze wymieniaж wszystkiego pod mask±.

Niestety 90% elementów jest inna w JTD i TD.
Najlepiej jest kupić dawcę i wszystko przełożyć do własnego auta.

26 Sie 2013, 06:18
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość